fryzura dla dziewczynki - Amelia z filmu

Fryzury dla małych dziewczynek

Jak pielęgnować włosy małych dziewczynek? Jak je ostrzyc? Jaką fryzurę wybrać na ważną uroczystość, a jaką na co dzień, np. do szkoły? W artykule radzimy, jak dbaćczesać, myć i pielęgnować włosy młodej damy.

Klasyka i wygoda

Najlepiej gdy dziewczynka ma naturalną, klasyczną fryzurę, która przede wszystkim będzie wygodna. Wygolenia i asymetria, udziwnienia – tego nie stosujemy przy strzyżeniu małych dziewczynek. Jakie więc fryzury polecamy? Najprostsze w utrzymaniu. Takie, które nie zawadzają dziewczynce przy zabawie, nie wymagają jej uwagi i ciągłego poprawiania. Proponujemy proste cięcia. Większość dziewczynek zapuszcza do Pierwszej Komunii Świętej długie włosy. Należy strzyc je tak, by włosy dało radę związać gumką lub spiąć. Gdy dziecko decyduje się na włosy krótsze, niech wybierze na przykład styl głównej bohaterki filmu „Amelia”.


Dbaj w sposób naturalny

Włosy dziecka są delikatniejsze i bardziej wrażliwe na uszkodzenia od włosów dorosłej osoby. Do mycia polecamy delikatne szampony, które zawierają jak najmniej barwników i substancji zapachowych lub nie zawierają ich w ogóle. Można też użyć odżywkę w spray'u, którą nanosimy na końce włosów. U dziewczynek ważne jest też regularne przeczesywanie.


Fryzura na Pierwszą Komunię

Lokówki, prostownice, kosmetyki do stylizacji to prawdziwa tortura dla delikatnych włosów małej dziewczynki. Nie róbmy z niej miniaturowej panny młodej! Na ważne okazje, np. Pierwszą Komunię proponujemy naturalną prostotę: umyte, rozczesane, rozpuszczone włosy i wianuszek z naturalnych kwiatów. Będzie to najpiękniejsza fryzura dla małej dziewczynki. Dobrze prezentuje się też prosty warkocz, ewentualnie tzw. francuz lub kłos. Ważne, aby dziecko nie zatraciło poprzez fryzurę swojego naturalnego uroku. Zrezygnujmy również z ozdób, takich jak kokardki, koraliki, czy wsuwki, które będą tylko dziecku przeszkadzać i powodować dodatkowy stres. U dzieci nie liczy się modne w danym sezonie uczesanie, natomiast cenione są naturalność i beztroska!

fryzura dla małej dziewczynki fryzura kłos