czesanie prostych włosów

Pielęgnacja długich włosów

Prawidłowa pielęgnacja długich włosów jest dużym wyzwaniem. Włosy wraz z upływem czasu mogą rozdwajać się na końcach oraz stracić swój dawny blask. Na szczęście przy ich prawidłowej pielęgnacji nie musi tak się stać.

Mycie

Włosy osłabiają się i stają bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, gdy zbyt często są moczone. Dobrym rozwiązaniem jest co drugie mycie zastąpić zwykły szampon tzw. suchym szamponem. Do mycia tradycyjnego używaj produktów łagodnych dla włosów, ziołowych i wzmacniających.


Odżywianie

Długie włosy są na Twojej głowie już od kilku lat (od ostatniego strzyżenia, podcinania, itp.), dlatego nakładaj na nie odżywkę przy każdym myciu. Włosy odwdzięczą się dobrym i zdrowym wyglądem, gdy 1-2 razy w tygodniu nałożysz na nie maskę. Nie będziesz mieć też wtedy większych problemów z rozczesywaniem. Na suche włosy możesz stosować odżywki w spreju.


Czesanie

Główną zasadą przy czesaniu włosów jest nie stosowania siły przy tej czynności. Aby uniknąć splątania włosów można rozczesać je przed myciem, a następnie przeczesać po nałożeniu odżywki. Użyj do tego grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Najlepiej dla włosów będzie, gdy dasz im podeschnąć przed czesaniem. Gumki tradycyjne zastąp spiralnymi, które nie wplątują się we włosy i przy zdejmowaniu nie powodują ich wyrywania.

dziewczyna z długimi włosami