tatarak zioło na włosy

Naturalne sposoby na wzmocnienie włosów

Płukanka z tatarakiem oraz odżywka z jajek to nasza propozycja na kruche włosy. Poza tym podpowiemy jak sprawić w naturalny sposób, aby włosy były puszyste i z blaskiem oraz zaprezentujemy wiele innych dawnych, naturalnych sposobów (z wykorzystaniem ziół i łatwo dostępnych produktów) na poprawienie kondycji włosów oraz skóry głowy.

Płukanka z tatarakiem

Nasze babunie twierdziły, że wspaniale wzmacnia włosy mycie w odwarach z kłączy tataraku. Włosy nie tylko nabierają świeżości i blasku, ale dodatkowo pięknie pachną. Należy zmieszać łyżkę pokrojonych korzeni tataraku, łyżkę ziela skrzypu oraz łyżkę ziela pokrzywy. Zioła zalać trzema szklankami ciepłej wody i gotować pod przykryciem na małym ogniu nie dopuszczając do wrzenia przez około 5 minut. Potem odstawić z ognia na kilkanaście minut. Przecedzić. Stosować do obmywania głowy i włosów.


Odżywka na kruche włosy

Kruche włosy można wzmocnić odżywką przygotowaną z jajek. Panie w krajach anglosaskich polecały taką kurację. Ubić dwa jajka do puszystości i wetrzeć pianę w czyste włosy. Po pół godzinie wszystko spłukać ciepłą wodą, umyć delikatnym mydłem i spłukać wodą z octem. Na końcu ponownie przemyć włosy wodą.


jajko to dobra odżywka do włosów

Włosy z blaskiem

Umyte mydłem włosy należy zawsze spłukać solidnie wodą z octem winnym. Taki prosty zabieg sprawia, że włosy stają się miękkie, puszyste. Zakwaszające płukanie poprawia również pracę skóry i przez to sprzyja lepszemu wzrostowi i odżywianiu włosów. A oto recepta z dawnego poradnika. Do litrowego dzbanka z czystą, przegotowaną letnią wodą, wlać łyżkę lub dwie octu winnego. Wymieszać. Płukać dokładnie włosy umyte zwykłym mydłem. Gdy brakuje octu winnego można użyć soku z cytryny. Dodatek taki nadaje włosom przyjemniejszego zapachu.