kobieta prezentuje piękne włosy i paznokcie

Piękne włosy, zdrowe paznokcie

Piękne włosy i zdrowe paznokcie marzą się każdemu. Nie zawsze jednak natura bywa tak hojna i daje je w prezencie. W wielu wypadkach musimy ją wspomagać. Największy problem tkwi w tym, aby wiedzieć jak, a także czym.
Kłopoty związane z włosami i paznokciami należą do jednych z częściej spotykanych problemów dermatologicznych. Typowe skargi pacjentów dotyczą wypadania włosów, albo zbyt wolnego ich rośnięcia, łamliwości, przesuszania. Sen z powiek spędzają też słabe, rozdwajające się paznokcie, którym kosmetyczne zabiegi niewiele dają.

Przyczyny takiego stanu rzeczy można oczywiście doszukiwać się w genetyce odpowiedzialnej za np. łysienie, czy jakość włosów. Sedno problemu jednak tkwi w nieprawidłowej pielęgnacji albo ubocznych skutkach stosowania leków. Na kondycję naszych włosów i paznokci mają również wpływ przebyte choroby bakteryjne i grzybicze.


kobiety pielęgnują paznokcie


Mało zróżnicowana i uboga w witaminy oraz mikroelementy dieta skutkuje natychmiast. Jako pierwsze „alarm” podnoszą nasze włosy i paznokcie, które do zdrowego i pięknego wyglądu potrzebują witamin z grupy B, aminokwasów siarczkowych oraz mikroelementów. Łamliwe paznokcie to znak, że brakuje nam cynku, żelaza, miedzi i krzemionki koloidalnej. Wszystkie te substancje znajdziemy w naszym pożywieniu tj. warzywach, owocach, owocach morza. W wielu wypadkach niedoboru tych minerałów włosy mogą wypadać garściami i nie zawsze odpowiednia dieta jest rozwiązaniem, trzeba ją bowiem uzupełnić odpowiednimi preparatami leczniczymi, tak dobranymi, by w zalecanych dawkach dziennych zapewnić organizmowi pełne zapotrzebowanie na podstawowe aminokwasy, witaminy i mikroelementy.