Ciekawostki o włosach


Najwięcej włosów. Szwedzcy dermatolodzy wyliczyli, że najwięcej włosów mamy w lipcu, a wypadać zaczynają w październiku.


Rozpuść włosy. Nie noś ciągle spiętych włosów, daj im odetchnąć. W miejscu, w którym pasemka są ściśnięte gumką, po dłuższym czasie zaczynają się tworzyć zagięcia, włosy stają się słabsze, cieńsze i bardziej łamliwe.


Drukowane włosów. Znana firma produkująca kosmetyki do włosów L'Oreal rozpoczęła współpracę z francuską firmą specjalizującą się w biodrukowaniu. Celem współpracy ma być opracowanie metod, które pozwolą dzięki specjalnym drukarkom 3D stworzyć mieszki włosowe. Wydrukowane w ten sposób mieszki włosowe będzie można przeszczepić ludziom z problemem łysienia. Istnieją już drukarki laserowe potrafiące drukować żywymi komórkami i tworzyć trójwymiarowe żywe tkanki biologiczne.


Czy to prawda, że siwe włosy pokryje szampon koloryzujący? Nie. Szampon koloryzujący jest kosmetykiem, który pokrywa włosy powierzchownie. Dlatego jedynie na krótko podkreśla kolor włosów lub nadaje im bardziej intensywny odcień. Potem szybko się zmywa. Siwe włosy pokryje natomiast farba, która zawiera barwniki głęboko wnikające w strukturę włosa.


Pod czapką zmieści się urządzenie, które skutecznie walczy z początkami łysienia! Naukowcy stworzyli urządzenie, które za pomocą impulsów elektrycznych stymuluje uśpione mieszki włosowe i w ten sposób wspomaga odrastanie włosów. Urządzenie bez problemu można ukryć np. pod czapką. To praktyczne rozwiązanie w dziedzinie regeneracji włosów nie spowoduje, że mieszki zostaną stworzone. W grę wchodzi wyłącznie przebudzenie uśpionych mieszków. Przedstawione rozwiązanie może być pomocne u osób na wczesnych etapach łysienia, ale nie sprawdzi się u kogoś, kto stracił włosy wiele lat temu. Więcej na temat łysienia u mężczyzn przeczytasz w artykule Łysienie - Powrót bujnej czupryny.


Apteczka podręczna


Przetłuszczone włosy Nacierać skórę głowy wywarem ze sproszkowanych nasion kopru, jedna łyżka na szklankę wrzątku, gotować kilka minut pod przykryciem nie dopuszczając do wrzenia. Kuracja szczególnie wskazana jest dla osób którym szybko przetłuszczają się włosy. Nacieranie nie tylko poprawia porost włosów, ale również nadaje im blask oraz przyjemny zapach.


Żel do włosów - nadaje włosom puszystość i sprężystość. 2 szklanki siemienia lnianego, 1 szklanka wody. Wsypać do rondelka siemię lniane, za lać wodą i zagotować. Zdjąć rondel z ognia i pozostawić na 15 minut. Na stępnie odcedzić klarowny i żelatyno wy płyn, pozostawić do ostygnięcia. Można dodać kilka kropli eterycznego olejku dla lepszego zapachu. Potem przelać płyn do czystego pojemnika zamykanego nakrętką. Żel może zgęstnieć, jeżeli pozostanie nie zamknięty. Nanieść niewielką ilość na włosy i stosować jak zwykły żel do układania włosów.


Strony, które mogą się przydać


Czas.net
Bardzo przydatna strona, gdy chcesz ustawić swój zegarek. Możesz tam sprawdzić dokładną datę i czas, które są pobierane z zegarów atomowych.


Pl.wikipedia.org/
Polska wersja internetowej encyklopedii wiedzy, przeogromny zbiór wiedzy wszelakiej udostępniony wszystkim i za darmo.


Ludzie.info
Duży zbiór życiorysów i biografii znanych ludzi: polityków, sportowców, naukowców, artystów. Lista ludzi ułożona alfabetycznie i według profesji.


Zdrowie-Choroba.pl
Dużo ciekawych artykułów na tematy związane ze zdrowiem człowieka. Porady zdrowotne, analizy, badania, medycyna konwencjonalna oraz niekonwencjonalna, opisy chorób.